Wiadomość została wysłana, wkrótce się odezwiemy.
Błąd połączenia

Co to jest ploter laserowy?

Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest ploter laserowy oraz jakie jest jego zastosowanie!

Co to jest ploter laserowy?

Plotery laserowe to urządzenia przeznaczone do szybkiego, precyzyjnego i co najważniejsze bezdotykowego cięcia najróżniejszych materiałów począwszy od metali, poprzez tworzywa sztuczne jak akryl, drewno, sklejki aż po materiały tekstylne, a także skórę lub papier czy tekturę.

Wycinarki ze źródłem "FIBER" służą głównie do cięcia blach, metali i są to maszyny głównie przemysłowe. Natomiast plotery CO2 służą do cięcia i znakowania niemetali i są najszerzej stosowane i dostępne praktycznie dla każdego.

Wycinarka laserowa CO2 jest jedną z najbardziej uniwersalnych maszyn tnących na rynku, ponieważ może służyć do obróbki lub grawerowania całej szerokiej gamy materiałów opisanych powyżej. Ze względu na swoją wszechstronność, plotery laserowe są odpowiednie zarówno dla dużych firm produkcyjnych, które wytwarzają dobra na szeroką skalę, ale także dla małych jak i średnich przedsiębiorstw lub osób prywatnych, które wykorzystują je, jako maszyny produkcyjne, pomocnicze lub służące choćby produkcji gadżetów czy upominków okolicznościowych.

Plotery laserowe mogą być:

  • otwarte wielkoformatowe,
  • zamknięte.


Plotery laserowe są dostępne w różnych formatach stołów roboczych oraz mają zróżnicowaną moc pracy. Oczywiście przy wyborze maszyny bardzo istotna jest kwestia odpowiedniego wyboru maszyny w stosunku do oczekiwań i potrzeb. W wyborze powinni pomóc doradcy techniczni u danych dystrybutorów maszyn.

Mimo iż plotery laserowe nie należą do tanich urządzeń, dają ogromne możliwości produkcyjne, służą tym samym konkretnemu celowi - zarabianiu pieniędzy. Tym samym pozwalają skrócić czas pracy i w pełni "rozwinąć skrzydła" w każdej, nawet najmniejszej firmie.

Jeżeli interesuje Cię cięcie lub grawerowanie laserem - skorzystaj z oferty firmy Laseromaniacy!

Podobają Ci się nasze realizację?

Napisz, a powiemy Ci co możemy zrobić dla Ciebie

Napisz czego potrzebujesz

Aby wysłać wiadomość wpisz wyniki działania: 11 + 10 =

Laseromaniacy

Dział handlowy

ul. Garncarska 46

42-202 Częstochowa


info@laseromaniacy.pl


Telefon: 48 577 980 755